57 Bin TL'lik iPhone 14'ü Almak İçin Sabahtan Sıraya Girdiler

57 Bin TL'lik iPhone 14'ü Almak İçin Sabahtan Sıraya Girdiler

iPhone 14'ün Türkiye 'de satışları başladı. Apple mağazası önünde uzun kuyruklar oluştu.

Yerel Haberler 23 Eylül 2022 15:53 0
57 Bin TL'lik iPhone 14'ü Almak İçin Sabahtan Sıraya Girdiler

Yemeyip içmeyip iPhone için para biriktirenler.

MErakla beklenen iphone 14'ler Türkiye'ye geldi. Bugün satışa sunulacak olan yeni telefon için son saatlere girilirken Apple mağazasının önünde yeni iPPhone telefonu almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. Günler öncesinden rezervasyonlarını yaptıran vatandaşlar, sabah saatleri itibarıyla yeni telefonu almak için uzn kuyruklar oluştururken bu kuyruklar Türkiye'de gündem oldu. Sebebi ise telefonun fiyatı.

EN UCUZU 31 BİN EN PAHALISI 57 BİN

Telefonun fiyatlarına b aktığımızda en ucuzunun 30 bin 999 lira olduğu görülürken en pahalısı iPhone 14 Pro Max fiyatı 57 bin 200 lira olarak belirlendi.

Apple mağazasının önüne gelen ve telefonu almak için sıryaa giren vatandaşlardan biri yaptığı açıklamada her yeni modeli sürekli takip ettiğini ve sabah erkenden buraya gelerek sırada beklediğini söyledi. Bu kişi yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 3 saatin sonunda telefonu alabildim. Dün akşam lansman sonrasında bir tane aldım ikinciye müsaade etmediler. Bugün ise buraya gelerek eşim için ikinci telefonu aldım" ifadelerini kullandı.

Başka bir vatandaş ise sabah erken saatte geldiğini ve 45 dakika sıra beklediğini söyleyerek "Çalışan arkadaşlar yardımcı oluyorlar. Her sene ilk çıktığı zaman alıyorum. 1 terabaytlık modelini 57 bin TL'ye aldım" ifadelerini kullandı.

MODEL MODEL FİYATLAR

İşte iPhone'ların modeline göre Türkiye satış fiyatları;

iPhone 14 Pro Max'ın başlangıç fiyatı: 43 bin 999 TL'den satılıyor.

iPhone 14 Pro başlangıç fiyatı: 39 bin 999 TL'den satılıyor.

iPhone 14 başlangıç fiyatı: 30 bin 999 TL'den satılıyor.

iPhone 13 başlangıç fiyatı: 24 bin 999 TL'den satılıyor.

Yorumlar (0)

Seç