5000 temizlik personeli alınacak: Sağlık Bakanlığı hastanelere 2. personel alım ilanı geliyor İşte başvuru şartları 2023

5000 temizlik personeli alınacak: Sağlık Bakanlığı hastanelere 2. personel alım ilanı geliyor İşte başvuru şartları 2023

Sağlık Bakanlığı temizlik personeli alımı ilanı geliyor. KPSS'siz en az ilkokul mezunlarından yapılacak alımda 5 bin personel alımı bekleniyor.

İş İlanları 25 Ocak 2023 13:09 294
5000 temizlik personeli alınacak: Sağlık Bakanlığı hastanelere 2. personel alım ilanı geliyor İşte başvuru şartları 2023

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı 2. personel alım ilanı geliyor: 5000 temizlik personeli alımı bekleniyor. İşte şartlar.

Sağlık Bakanlığı 2023 yılı personel alımı için son dakika haberi geldi. ÖSYM tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında KPSS branş bazında sıralamaların güncellendiğine yer verildi. Personel alımından önce güncellenen KPSS branş bazında sıralamalar ile birlikte yeni personel alımının yakın zamanda olacağı görülüyor. Personel alımı için bekleyişte sona gelinirken adayların en merak ettiği konu , işçi alımının nasıl olacağı ve temizlik personeli alımında kadroların nasıl olacağı konusu oldu. Biz de Finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu personel alımı hakkında gelen son dakika bilgilerine bu yazımızda yer verdik.

Önceki alımda 5 bin temizlik personeli alımı yapılmış ve alımlar kura çekimi ile yapılmıştı. O alımda süreç sona ererken yeni işçi alımı için bakanlık kolları sıvadı.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sağlık Bakanlığı temizlik personeli alımında başvuru genel ve özel şartları şu şekilde:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. 

- Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (Sizce yaş şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın)

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

-EN AZ 5 YILLIK İLKOKUL (YETİŞKİNLER II.KADEME  EĞİTİMİ BAŞARI BELGESİNE SAHİP OLANLAR DAHİL) MEZUNU OLMAK

HANGİ İLLERE ALIM YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı temizlik personeli alımı 81 şehre olması bekleniyor. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Personel alımı öncesi branş sıralaması açıklandı. Kısa süre içinde Sağlık Bakanlığı personel alımı duyurusunun gelmesi ve beraberinde işçi alımı ilanının da yayınlanması bekleniyor. İlan gelince kaçırmamak için TIKLA İNDİR

KADIN ERKEK İLANI BEKLEYENLER BURADA

Sağlık Bakanlığı temizlik personeli alımı ilanını bekleyenler burada >>> TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (294)

Seç


Ziyaretçi 4 Gün Önce
Bu konuda Elazığ halkı için mutlak şartları kaldırırlar diye düşünüyorduk ama yanılmışız 6.8 deprem, virüs, ekonomi krz derken mahfolduk kimse bizi görmek istemiyor.
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Yaş şartı 55 olmalı devletimiz duysun sesimizi yaaaa 40 yaş sonrası madem verimli olamyor. Ozaman emekli ypsın bizi
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Ya Allah aşkına yaşım 47 lakin gayet genç ve işimi titiz yapabilecek biriyim. Neden benim gibilerin katılmaya hakkı yoooook biz b..k mu yiyelim
Ziyaretçi 5 Gün Önce
Yaş şart kaldırılmali veya 55 olmalı
Ziyaretçi 5 Gün Önce
Gaziantep de alım olacak mı?