5 ilde Valilik ve Kaymakamlıklara 850 işçi alımı: İşte TYP başvuru 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

5 ilde Valilik ve Kaymakamlıklara 850 işçi alımı: İşte TYP başvuru 2023

İŞKUR üzerinden yeni TYP ilanları yayınlandı ve 5 ilde TYP kapsamında 850 KPSS'siz işçi alınacağına yer verildi. Valilikler ve Kaymakamlıklara yapılan alım yazımızda.

TYP 5 Ağu 2023 11:44 1
5 ilde Valilik ve Kaymakamlıklara 850 işçi alımı: İşte TYP başvuru 2023

5 ilde Valilik ve Kaymakamlıklara 850 işçi alımı yapılıyor.

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde İŞKUR üzerinden Toplu Yararına Çalışma Programı kapsamında 5 şehre KPSS'siz kura ile kamuya işçi alımı yapılacağına yer verildi. Biz de finans7 olarak bu yazımızda işçi alımı başvuru bilgilerine yer verdik.

TYP NEDİR?

Uzun adı ile Toplum Yararına Program olarak adlandırılan söz konusu programda kamuya işçi alımı yapılır. Yapılan işçi alımında adaylar geçici olarak kamuda istihdam edilir ve süre sonunda bu işçiler işsiz kalır. İşçilere çalıştıkalrı süre boyunca asgari ücret veriliyor. Çalışılan süre ise 6 şile 9 ay arasında değişebilyor. Bu nedenle 1 sene tamamlanmamış olmadan işçiler işten çıkarılıyor ve kıdem tazminatı da alamıyor.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında yapılan işçi alımında başvuru şartları şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

ALIM YAPILAN İLLER

TYP kapsamında personel alımı yapılan iller şu şekilde:

Zonguldak,

Bitlis,

Karabük,

Bolu, 

Ordu.

BAŞVURU

İlana başvuru yapabilmek için esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın ve kısmına tıklayarak İŞ ARAYAN VE TOPLUM YARARINA PROGRAM kısmına giderek yapabileceksiniz.

DİĞER İLLERE NE ZAMAN ALIM OLACAK?

Diğer illere de personel alımları yapılacak. Her gün yeni ilanlar gelecek. Diğer illere ilan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Typli çalışanlara kadro müjdesi bekliyoruz lütfen bizide sevindirin lütfen