5 ilde okullara ve valiliklere TYP işçi alımı: İşte başvuru 2024

5 ilde okullara ve valiliklere TYP işçi alımı: İşte başvuru 2024

Son dakika haberi: İŞKUR'dan yapılan son dakika açıklamasında 371 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri yazımızda.

TYP 9 Kasım 2023 0
5 ilde okullara ve valiliklere TYP işçi alımı: İşte başvuru 2024

371 TYP işçi alımı başvurusu başladı.

TYPO kapsamında okullara ve valiliklere personel alım yapılacağı açıklandı. İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasına baktığımızda başvuruların başladığıa görülürken başvurusunu yapmak isteyen adayların esube.iskur.gov.tr adresindne müracaatını yapması gerektiği ifade edildi.

TYP başvuru kısmından yapılan açıklamaya baktığımızda alınacak personellerin farklı illerde okullarda, valiliklerde, il yazı işleri müdürlüğünde, göç idaresi müdürlükleri bünyesinde geçici olarak istihdam edileceğine yer verildi.

TYP NEDİR?

Peki TYP nedir? Gelin öncelikle ona bakalım. Uzun adı Toplum Yararına Program olan TYP, kamu kurum ve kuruluşları bünyesine yapılan geçici işçi alımlarına verilen isimdir. İsithdamın düştüğü dönemlerde devlet, işe ihtiyacı olanları bu program ile istihdama alıyor ve 3-6-9 ay gibi sürelerle çalıştırıyor. İşe alınan personeller geçici olarak asgari ücretle devlet kurum kuruluşlarında çalışıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP başvurusu yapacak vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. TC vatandaşı İŞKUR'a kayıtlı olan kişilerin başvuru yapabileceği ilanda, İŞKUR kaydı olmayanların da kolaylıkla kayıt olup müracaatını telefon üzerinden yapabileceğine yer verildi.

HANGİ İLLERDE ALIM VAR?

Bilecik, Manisa, Mardin, Zonguldak ve Kars şehirlerine yapılan personel alımlarına baktığımızda Açıköğretim haricinde öğrenci olanların ilana başvuru yapamayacağına da yer verildi. Siz hangi ilde TYP ilanı bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP başvurusu esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki videoda belirtildiği gibi başvurusunu yapması gerekmektedir:

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;