5 bin TL emekli ikramiyesi neden yatmadı? Nasıl başvurulur?

5 bin TL emekli ikramiyesi neden yatmadı? Nasıl başvurulur?

Emeklilere 5 bin TL ödemesi neden yatmadı? Ne zaman hesaplara yatırılacak? İşte ödemelerde son durum ve takvim.

Emekli Haberleri 13 Kasım 2023 0
5 bin TL emekli ikramiyesi neden yatmadı? Nasıl başvurulur?

5 bin TL ikramiye neden yatmadı?

Emeklilerin 5 bin liralık ikramiye ödemeleri hesaplara yatmaya devam ediyor. Milyonlarca emekli, sabah olması ile birlikte hemen bankaya gitti ve ATM'lerden 5 bin liralık emekli ikramiyesinin hesaplara yatıp yatmadığını kontrol etti.

Birçok emekli ikramiyesinin hesaplara yatırıldığını görerek sevindi ve parasını çekti. Ancak milyonlarca emekli, hala ikramiye ödemesinin hesaplara yatırılmadığını fark etti. Bunu gören emekliler, ikramiye ödemelerinin neden hesaplara yatırılmadığı konusunu araştırmaya başladı.

MAAŞ GÜNÜNE GÖRE ÖDEME

11 Kasım tarihinde ilk ödemeler yapıldı. Kalan ödemelerin ise 12-13-14 Kasım'da hesaplara yatırılacağı bildirildi. SSK'dan emekli olan ve emekli maaşını her ayın 17-18-19'unda alan emeklilerin 5 bin liralık ikramiye ödemeleri 11 Kasım tarihinde hesaplara yattı.

Daha sonra sıra, maaş ödeme günü 20-21-22 olanlara geldi. Emekli maaşı bu tarihlerde yatan vatandaşların 5 bin liralık ikramiye ödemeleri ise dün, yani 12 Kasım 2023 tarihlerinde yapıldı.

13 Kasım 2023, yani bugün de ödemeler devam etti. Bugün de sıra, maaşlarını 23-24-25-26'sında alan emeklilere geldi. Maaş ödemelerini her ayın bugünlerinde alan emeklilerin 5 bin liralık ikramiye ödemesi ise bugün hesaplara yatırıldı.

KALANLAR NE ZAMAN YATACAK?

Bağkur ile emekli sandığı kapsamında emekli olan vatandaşların 5 bin liralık ikramiyelerinin 14 Kasım tarihinde hesaplara yatırılacağı açıklandı.

NEDEN YATMADI?

5 bin TL ikramiye ödemeleri yarın tamamlanıyor. Yarın da paranızın yatmaması durumunda SGK'ya başvuru yaparak ikramiyenizin yatmadığını iletebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;