400 evi var
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

400 evi var

Son dakika haberi: Kiracısına saldıran ve yüksek kira isteyen ev sahibinin 400 evi olduğu ortaya çıktı.

Emlak 9 Şubat 2024 3
400 evi var

400 evi varmış.

En hafif tepki ile yuh diyeceğiniz, gözün doysun diyeceğiniz haber. Bakırköy'de meydana gelen feci olayda bir ev sahibi, kira zammını kabul etmeyen kiracısı ile tartıştı. Kiracısının yüksek zammı kabul etmemesi üzerine sinirlenen ev sahibi, kiracısına saldırdı ve onu çatalla yaraladı.

Söz konusu olay sonrası taraflar mahkemelik oldu ve kiracı ev sahibi hakkında şikayetçi oldu. Ev sahibi hakkında başlatılan soruşturmada sanık, şu ifadeleri kullandı:

"Samimi bir itirafta bulunmak istiyorum. Etkin pişmanlıktan yararlanmak istiyorum. Biz o dönemde bir tanıdığım ile birlikte part time bodyguardlık ve koruma işleri alıyorduk. Ben, Serdar ve yanımızda çalışan Şahin isimli arkadaş ile Şirinevler'de bir kafede Mehmet Cengiz ile görüştük. O gün oraya gittiğimizde Mehmet Cengiz bize 'Ataköy'de 400 dairem var kiraları toplarken yanımda bulunun' dedi. Biz de koruma işini kabul ettik. Bize 'bir işim daha var o konuda da yardımcı olur musunuz?' diye sordu. Bir dairesi olduğunu, o daireye çöktüklerini ve kiracıyı çıkarmasına yardım edersek karşılığında 20 bin dolar alacağımızı söyledi. Gerekirse ayaklarına silah sıkın diyerek işi verdi. Ben o dönemde evlenmeyi düşündüğüm ve asgari ücretle çalıştığım için işi kabul ettim. Bir sonraki gün hanımefendinin evine gittik. Kapıya vurunca evde sadece bayanın olması ve Nadir'in olmaması nedeniyle oradan ayrıldık. Evden çıkmasını dile getirdik. Bir an evvel bu evden çıkarsanız sizin için en hayırlısı olur dedik"

Mahkeme bu açıklama sonrası kararını verdi ve ev sahibi hakkında yaralama suçundan 20 ay, mala zarar verme sçundan 3 ay 10 gün, silahla tehdit suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün ve birden fazla kişiyle konut dokunulmazlığını ihlal suçundan 1 yıl 8 ay hakaret suçundan ise 4 ay 5 gün hapis cezası verildi. Tüm suçlardan 7 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Avukatı ise karar hakkında şu ifadeleri kullandı:

 "Müvekkilimiz hakkındaki davada karar duruşması vardı. Karar duruşmasında sanık hakkında ertelemesiz olarak 7 yıl hapis verildi. Bu başlangıç, biz daha ağır cezayı alabilmeleri için gerekli müracaatları yaptık. Umarız ki bu dava diğer tüm davalara bir emsal nitelik teşkil eder. Şu anda müvekkilimiz aynı yerinde oturmaya devam edecek. Kendince bir mücadele içerisindedir. Biz de avukatları olarak bu mücadelesinde sonuna kadar yanındayız"

400'E YAKIN EVİ VARMIŞ

Gelen son dakika bilgisine göre kiracısına saldıran ev sahibinin 400 konutu olduğu öğrenildi.

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Nerde bu ülkeyi yönetenler peki🤔İşlerine gelince öyle bir araştırırlarki samanlıkta iğne arar gibi..😡
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Allah gözünü doyursun nankör insan goturecegin 5metre kefen
Ziyaretçi 18 Gün Önce
ruh hastası bu herif Gerçekten böyle ruh hastaları var Allah gözünü doyursun ki bunun gözü doymaz ancak bunun gözünü bir avuç toprak doyurur hadis-i şerifte olduğu gibi