350 Bin Konut Boşa Çıkıyor

350 Bin Konut Boşa Çıkıyor

Kiralık ve satılık ev fiyatları ile ilgili sevindiren bir açıklama geldi. Açıklamada yakın zamanda 350 bin konutun boşa çıkacağına yer verildi.

Emlak 27.5.2022 13:02 0
350 Bin Konut Boşa Çıkıyor

200 BİN KONUT BOŞALIYOR. 150 BİN UCUZ KONUT GELİYOR

Son gelişmeler , konut fiyatlarında yakın zamanda fiyatların düşebileceğini gösteriyor. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu canlı yayında yaptığı açıklamada konut fiyatlarının, Suriyelilerin geri gönderilmesi ile birlikte düşeceğini söyledi. 

TÜKONFED başkanı Ağaoğlu'nun açıklamasına ek olarak önümüzdeki günlerde gelecek 150 bin sosyal konut projesinin de hayata geçirilmiş olması ile birlikte 350 bin konutluk fırsat doğacak. Yeni konutların yapılması ile birlikte konut ifyatlarının düşebileceği bildiriliyor. 

200 BİN EV BOŞALACAK

Tükonfed Başkanı Ağaoğlu yaptığı açık"Her gayrimenkulün belediyelere kaydedilmiş 4 yılda bir Emlak Değerleme Komisyonu'nca belirlenmiş rayiç bedelleri var. Devletin temel ihtiyaçlarla ilgili olarak düzenleyici ve sınırlayıcı bir rolü var. Bugün ev fiyatları çığırından çıkmış durumda. Böyle olunca da kamu otoritesi devreye girer diyorum. 1 milyon Suriyelinin ülkesine dönmesi demek yaklaşık 200-250 bin konutun boşa çıkması demek, ayrıca yabancılara konut satışında vatandaşlık edinebilme sınırı 250 binden dolardan 400 bine dolara çekiliyor. Bu sebeple, fiyatlar tepe taklak olabilir. Şu anda dalgalı bir seyir var." ifadelerini kullandı ve konutta fiyatların aşağı yönlü olacağını söyledi. 

150 BİN SOSYAL KONUT GELİYOR

Edinilen bilgilere göre 150 bin sosyal konut projesinin Ağustos ayında açıklanacağı ve başvurularının ise Eylül'de başlaması bekleniyor. Eylül'de başlayacak başvuruların ardından evi olmayan , kirada oturan 150 bin kişi ev sahibi olup kendi evlerine geçecek. Proje hakkında detaylar için TIKLAYIN

Bu da kirada 150 bin evin boşalması anlamına geliyor. 

TOPLAMDA 350 BİN EV

Toplamda 350 bin civarında evin boşalacağı , gelecek seneye kadar olacak bu gelişmeler sonrası fiyatların düşeceği bildirildi. 

Yorumlar (0)

Seç