33 bin TL maaşla: KPSS 2023/2 tercih kılavuzu ile 2500 memur alımı başlıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

33 bin TL maaşla: KPSS 2023/2 tercih kılavuzu ile 2500 memur alımı başlıyor

KPSS tercihleri ile kamuya memur alımı yapılacak. İşte KPSS 2023/2 tercih tarihi.

33 bin TL maaşla: KPSS 2023/2 tercih kılavuzu ile 2500 memur alımı başlıyor

KPSS 2023/2 memur alımı tercihleri başlıyor. 

Lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından yapılacak kamu personeli alımı için son dakika haberi geldi. Gelen son dakika bilgilerine göre KPSS 2023/2 tercih tarihlerinin belli olduğuna yer verildi. ÖSYM Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada tercih tarihleri ile başvuruya ilişkin bilgilere yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda tercihler hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

2023/2 KPSS TERCİH TARİHLERİ

2023 yılında yapılacak 2. merkezi atama 20 Aralık tarihinde başlayacak ve 27 Aralık'a kadar tercihler ÖSYM sayfası üzerinden alınacak. İşte ÖSYM duyurusu:

Kadın erkek adaylar bu sayfada >>>Bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

KPSS TERCİHLERİ NEDİR?

KPSS tercihleri ile kamuya mülakat olmadan kamu personeli atamaları yapılmaktadır. 

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Kamuya çok sayıda kadroda istihdam etmek üzere 2 binden fazla memur alımı bekleniyor. KPSS Tercihleri ile kamuya aşağıdaki kadrolarda çalıştırmak üzere personel ataması bekleniyor:

Lise Mezunu: Vagon Teknisyeni, Şoför, Memur, Bilgisayar İşletmeni, Hizmetli, Sağlık teknisyeni, Teknisyen alımları yapılacak.

Ön Lisans Mezunu: VHKİ, Anbar memuru, ARFF Memuru, Programcı, Bilgisayar İşletmeni, Dava Takip Memuru, Enformasyon Memuru, Gişe Memuru, Ambar Memuru, İş Makinası Sürücüsü, Sağlık teknikeri, Aşçı, Hemşire, Tekniker, Sekreter, Kondoktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Memur, Muhasebeci, Şoför, Teşkil Memuru alınacak.

Lisans Mezunu: Aktüer, Antrenör, Tüketici hakem heyetiraporatörü, VHKİ Kütüphaneci, Matematikçi, Memur, Denizcilik Sörvey Mühendisi, Sekreter, Merkezi Satınalma Uzmanı, Mimar, Astronom, Mühendis, Kimyager, Sosyal çalışmacı, Mühendis, Fizikçi, Grafiker, İstatistikçi, Müze Araştırmacısı, Perfüzyonist, Psikolog, Mütercim, Arpon memuru, ARFF Memuru, Kitap Patalogu, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Stajyer Alım memuru, Şehir Plancısı, Programcı, Veteriner hekim kadrolarında alım bekleniyor.

KPSS 2023/1 TABAN PUANLARI

KPSS 2023/1 memur alımı tercihlerinde taban puanları şu şekilde:

MAAŞ NE KADAR OLACAK?

2024 zammı ile birlikte memurların maaşı en az 33 bin TL olacak. Tercih ekranı açıldığında finans7 olarak takipçilerimize bildirimle haber vereceğiz. Haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin;

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç