30. dönem POMEM polis alımında sıralamaya giremeyenler için duyuru: Ek sonuçlar açıklandı

30. dönem POMEM polis alımında sıralamaya giremeyenler için duyuru: Ek sonuçlar açıklandı

POMEM polis alımında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada POMEM polis alımında 10 katı sıralamasına girmeyenler için ek duyuru geldiğine yer verildi.

Polis Alımı 9 Haz 2023 21:57 0
30. dönem POMEM polis alımında sıralamaya giremeyenler için duyuru: Ek sonuçlar açıklandı

Son dakika: POMEM'de ek aday belirleme ön başvuru sonucu geldi.

30. dönem POMEM polis alımında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada POMEM ön başvurudan sonra para yatırma işlemlerinin tamamlandığı ama eksik başvuru olması nedeniyle sıralamaya giren ancak para yatırmayan adayların yerine diğer adaylardan çağrı olduğuna yer verildi.

Polis Akademisi Başkanlığı resmi sayfası üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"30. DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI EK ADAY BELİRLEME ÖN BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR
  09 Haziran 2023
Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrasında yer alan “…Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne istinaden lisans mezunu 33.509 erkek ile 15.801 kadın, ön lisans mezunu 17.003 erkek ile 4.201 kadın aday olmak üzere toplam 70.514 aday sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmış olup; 30 Mayıs 2023 Salı günü saat 09.00 - 08 Haziran 2023 Perşembe günü saat 17.00 tarihleri arasında sınav ücreti yatırma işlemleri tamamlanmıştır.

Belirlenen tarihler arasında sınav aşamalarına katılmaya hak kazandığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların yerine sırası gelen diğer adaylara sınav ücretini yatırarak sınava katılma hakkı tanınmıştır.

    Bu adaylar 400.00 TL (dört yüz) olan sınav başvuru ücretini 10 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 09.00’dan 18 Haziran 2023 Pazar günü saat 17.00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “30. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırmaları halinde sınav aşamalarına katılmaya hak kazanacaktır.

Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları belirlenen kontenjana dahil değildir.

Bu duyuru ile 30. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar sonuçlarını e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.
     
     Belirlenen tarihler arasında sınav başvuru ücretini yatırmayan adaylar sınav aşamalarına katılamayacaklardır.

     Başvuru ücreti sadece Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden ve Halkbank internet bankacılığından yatırılacaktır.

     Diğer bankaların şubelerinden, internet bankacılığı ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.

     UYARI:  ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR.

     UYARI: İNTERNET ÜZERİNDEN ADAY BELİRLEME ÖN BAŞVURUSUNDA BULUNAN ADAYLARDAN SADECE SINAV AŞAMALARINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR SINAV ÜCRETİ YATIRACAKTIR. 

     30 Mayıs 2023 tarihinde yayımlanan duyuru ile kontenjana girdikleri halde 30 Mayıs - 08 Haziran 2023 tarihleri arasında sınav ücretini yatırmayan adaylar sınav aşamalarına katılma hakkını kaybetmişlerdir.
     Bu durumdaki adaylar 10 - 18 Haziran 2023 tarihleri arasında sınav ücretini yatırsalar dahi sınav aşamalarına katılamayacaklar ve sınav ücretleri geri ödenmeyecektir.
     30. Dönem POMEM Giriş Sınavına;
     Başvuru yapmayan ve sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmadığı halde başvuru ücreti yatıran,
     Başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan,
     Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavında başarısız olan,
     Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran,
     Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri geri ödenmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç