3 ilde KPSS'siz Kaymakamlık ve Valiliklere 530 işçi personel alımı başladı 2023

3 ilde KPSS'siz Kaymakamlık ve Valiliklere 530 işçi personel alımı başladı 2023

Son dakika haberi: İŞKUR'dan yapılan son dakika açıklamasında 530 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri yazımızda.

TYP 20 Kasım 2023 2
3 ilde KPSS'siz Kaymakamlık ve Valiliklere 530 işçi personel alımı başladı 2023

3 şehre 530 TYP işçi alımı başvurusu başladı.

TYP kapsamında kaymakamlıklara ve valiliklere personel alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasına baktığımızda başvuruların başladığı görülürken başvurusunu yapmak isteyen adayların esube.iskur.gov.tr adresindne müracaatını yapması gerektiği ifade edildi.

TYP NEDİR?

Uzun adı Toplum Yararına Program olan TYP, kamu kurum ve kuruluşları bünyesine yapılan geçici işçi alımlarına verilen isimdir. İsithdamın düştüğü dönemlerde devlet, işe ihtiyacı olanları bu program ile istihdama alıyor ve 3-6-9 ay gibi sürelerle çalıştırıyor. İşe alınan personeller geçici olarak asgari ücretle devlet kurum kuruluşlarında çalışıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP başvurusu yapacak vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. TC vatandaşı İŞKUR'a kayıtlı olan kişilerin başvuru yapabileceği ilanda, İŞKUR kaydı olmayanların da kolaylıkla kayıt olup müracaatını telefon üzerinden yapabileceğine yer verildi.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILIYOR?

Bayburt, Zonguldak, Ankara şehirlerine alım yapıldığı görülüyor. Siz hangi ilde TYP ilanı bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
Giresun nerde
Ziyaretçi 17 Gün Önce
Eskişehir
;