3 İlde Kar Yağışı Etkili Oldu

3 İlde Kar Yağışı Etkili Oldu

Son dakika haberi: 3 ilde kar yağışı etkili oldu ve yüksek kesimler beyaza büründü.

Yerel Haberler 24 Eylül 2022 21:28 0
3 İlde Kar Yağışı Etkili Oldu

Yok artık: Bu illerimize Ağustos ayında kar yağdı.

Ülke genelinde havalar son birkaç gündür soğumaya başladı. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte bazı illerimize ilk kar yağışları geldi. Gelen son dakika görüntülerine göre Bayburt ile Rize'nin yüksek kesimlerinde, Antalya'nın yüksek kesimleri beyaza büründü.

Gelen son görüntülere göre Rize'de kar nedeniyle İkizdere İlçesi'nde 2600 rakımlı Ovit Dağı ve 2300 rakımlı Çağrankaya ile Kaçkar dağılarının yüksek kesimleri , Samistal Yaylaları beyaz örtü ile kaplandı. Bunların yanı sıra Antalya Kaş'ta yükseke kesimlerde kar yağdı.

Gelen görüntülerde Bayburt'un yüksek kesimlerinde soğuk hava ve sağanağın ardından akşam saatlerinde yüksek kesimlerde kar yağdı. Aydıntepe İlçesine bağlı Dumlu Kavlatan , Günbuldu köylerinde ve Soğanlı Dağının yüksek yerleri beyaza büründü.

Bayburt'un yanı sıra Rize İkizdere'de, Ovit Dağı'nda, Çağrankaya ile Kaçkar dağıları ile Samistal Yaylaları beyaza büründü.

Antalya'nın Kaş İlçesinde yüksek kesimlere kar yağdı. Gömbe Mahallesi'ndeki Akdağ mevkisine gece saatlerinde kar yağdı.

HAVALAR YENİDEN ISINIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada havaların yarından itibaren yeniden ısınacağına yer verildi. İşte yayınlanan hava durumu tahmin raporu:

25 E,ylül hava durumuna baktığımızda sadece Doğu Anadolu'nun bazı bölgeleri ile Doğu Karadeniz bölümünde yağmur beklendiği görülüyor. 

Pazartesi ise ülke genelinde güneşli hava bekleniyor.

Salı günü de ülke genelinde sıcak hava etkili olacak. Sadece Trakya Bölgesinde yağmur bekleniyor.

Çarşamba günü yine sadece Trakya Bölgesinde ve Çanakkale'de yağmur bekleniyor. 

Perşembe günü Marmara'da ve KAradeniz'in batı kesimlerinde yağmur bekleniyor.

Yorumlar (0)

Seç