25 metreküp doğalgaz ne kadar? 1 m3 doğalgaz kaç TL?

25 metreküp doğalgaz ne kadar? 1 m3 doğalgaz kaç TL?

Son dakika haberi: Doğalgazda beklenen müjde geldi. Erdoğan müjdeyi az önce kamuoyuna açıkladı. Peki 25 metreküp doğalgaz kaç tl?

Emtia 20 Nisan 2023 23:07 8
25 metreküp doğalgaz ne kadar? 1 m3 doğalgaz kaç TL?

25 metreküp doğalgaz ne kadar? Bir evin doğalgaz gideri ne kadar?

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan bir son dakika açıklamasında bulundu.

Erdoğan açıklamasında şunları söyledi:

"Sevgili Zonguldaklılar, enerji sektörümüüzn kıymetli temsilcileri, TPAO'nun kıymetli çalışanları, kıymetli madencilerimiz sizleri selamlıyorum.. Bugün Kilyos'ta ülkemizin iki bayramını bir arada kutlamak için bir aradayız. Birisi yarın kavuşacağımız Ramazan Bayramıdır. Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyhorum. Rabbimden milletimizin tamamıyla birlikte buradaki her birinin afetsiz, kazasız, huzurlu mutlu güvenli nişce bayramlara eriştirmesini diliyorum. İkinci bayramımız tarihi bir adım olan Karadeniz gazının devreye alınmasıdır. Bunun ilk adımını 2020 Ağustos'ta Sakarya Gaz sahasında Fatih gemisinin vurduğu sondaj ile başlamıştık. Sahada 320 milyar metreküplük rezerv olduğunu gösterdi. İlave sondajlarla bu rakam 405 milyar metreküpe yükseldi. Kanuni gemimizin de katılması ile birlikte rezerv miktarı 540 milyar metreküpe çıktı. Yavuz gemimizin de katılması ile birlikte 3 boyutlu modelleme ile Sakarya Sahasındaki gaz miktaır 652 milyar metreküp olarak tescillendi. Çaycuma 1 kuyusunda da 58 milyar metrekü,p rezerv keşfedildi. 710 milyar metreküpe ulaştık. Sadece keşifle kalmadık. Karatesiisni yaptık. Aynı yılın Temmuz ayında sahadan kuyuya ilk doğalgaz akışının tesislerini tamamladık. Geçen yılın haziranında önce sığ, sonra derin denizde boru serdik.

MÜJDELER

 Erdoğan ilk müjde olarak yaptığı açıklamada, "Birinci Müjde" dedi ve "Vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğalgazı 1 yıl süreyle ücretsiz veriyoruz. Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su için gereken bedel faturalardan düşecek" ifadelerini kullandı. Aylık mutfak ve sıcak doğalgaz hayırlı olsun.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada 25 metreküp doğalgazın 105 liraya denk geldiği bildiridli.

"25m3 doğalgaz bedelinin 1 yıl faturadan düşüleceği haberlerinde bilinmesi gereken bir gerçek var ki o da; 25m3'ün faturalara yaklaşık 105 TL gibi bir indirim olarak yansıyacağıdır.

Oysa sadece son 1 yılda kur ve enflasyon farkı ile doğalgaza %164,25 zam geldi"

Yorumlar (8)

Seç


Ziyaretçi 30 Gün Önce
Çaldıklarının yarısını geri alabilsek 5 yıl bedava doğalgaz kullanırız
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Her yapılana yok diyorsunuz olduğunu gördüğümüzde,başka bahaneler üretiyorsunuz...yazıkkk
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Gaz olayı seçim yatırımı halkın aklınla oynamak dır bu rus gazı olabilir bunlara güven sıfır her şeyleri yalan üzerine.
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Yalan söylemeyin! Türkiye de dogalgaza %165 xam yapılmadi size bir yillik faturaları gösteririm Got olursunuz Yalan konuşuyor Yalan yazıyorsunuz
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Yaparsa ERDOĞAN YAPAR 😍