2022 YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı: Üniversite Tercihleri Başladı

2022 YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı: Üniversite Tercihleri Başladı

ÖSYM Başkanlığı bir son dakika açıklaması yaptı ve üniversite tercihlerinin başladığını duyurdu.

Sınav 27 Tem 2022 10:20 1
2022 YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı: Üniversite Tercihleri Başladı

2022 YKS tercih başvurusu başladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve YKS tercih kılavuzuna yer verildi. Açıklamada üniversite tercihlerinin başladığına yer verildi. 

ÖSYM Duyurusu şu şekilde:

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS): Tercihlerin Alınması

2022-YKS tercih işlemleri, 27 Temmuz 2022 tarihinde saat 10.00'da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 27 Temmuz-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 05 Ağustos 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir. 

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

2022-YKS adaylarına ve kamuoyuna önemle duyurulur.

2022-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Tablo-3

Tablo-4

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Adaylar tercihlerini ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapacak. 24 tercih hakkı olan adaylar tercihlerini ilettikten sonra sonuçları beklemeye başlayacak. Sonuçları açıklandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
Site açılmıyor