2. el ev alacaklara 180 ay vadeli konut kredisi: İşte geri ödeme hesaplaması 2023

2. el ev alacaklara 180 ay vadeli konut kredisi: İşte geri ödeme hesaplaması 2023

2. el konut alacaklara 180 ay vade ile ama yüksek faiz oranı ile konut kredisi veriliyor. Peki konut kredisi başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru bilgileri ve detayları yazımızda.

Emlak 14 Eylül 2023 20:00 14
2. el ev alacaklara 180 ay vadeli konut kredisi: İşte geri ödeme hesaplaması 2023

180 ay vade ile konut kredisi başvurusu.

2 bankadan son dakika açıklaması geldi ve uzun vadeli konut kredisi çekmek isteyenler için 180 ay vadeli konut kredisi başvurusunun başladığına yer verildi. Ev almak isteyenler için gelen duyuruya baktığımızda konut kredisi başvurularının başladığı görüldü. Peki konut kredisi başvuru detayları nedir?

Enflasyonla mücadele kapsamında bankaların kredilerine kısıtlama geldi ve faiz oranları artırılmaya başlandı. Hem kamu hem de özel bankalar, yüksek faizle konut kredisi veriyor.

DİĞER BANKALAR EN FAZLA 120 AY VADE İLE KONUT KREDİSİ VERİYOR

2 banka dışında diğer bankalar, zaten yüksek olan kredi faizleri ile bir de 120 ay vade ile kredi veriyor. Zaten faiz oranları çok yüksek olduğu için vade sayısının da az olması, birçok vatandaşın konut kredisi başvurusundan vazgeçmesine neden oluyor.

İLK BANKA QNB

QNB Finansbank tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda 180 ay vadeye kadar konut kredisi verildiği bildirildi. Konut kredisi çekecek vatandaşlarda aranan şartlar şu şekilde:

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca banka tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranır.
Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1'ini, 36 aydan fazla ise %2'sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.
Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Peki 1 milyon lirayı 180 ay vade ile çekecek vatandaşlar ne kadar geri ödeyecek?

Banka 3.31 faizle konut kredisi veriyor. Ev alacaklar 1 milyon lira için 180 ay, yani 15 yıl boyunca 33 bin 194 TL ödeme yapacak ve bankaya toplamda 5 milyon 975 bin 31 lira 22 kuruş ödeme yapacak.

DİĞER BANKA: GARANTİ BBVA

Konut kredisi kampanyası başlatan Garanti BBVA, yüksek faizle konut kredisi veriyor. 180 ay vade ile 1 milyon lira konut kredisi çekecekler rekor geri ödeme yapacak.

180 ay boyunca 1 milyon lira için her ay 42 bin 324 lira ödeme yapacaksınız. Toplam geri ödeme ise 7 bin 618 bin 366 lira 64 kuruş seviyesinde olacak.

Başvurular evi bulduktan sonra Garanti BBVA şubelerine yapılacak.

Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

1.20 FAİZ, 180 AY VADELİ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıkladığı ilk evini alacaklara konut kredisi kampanyası henüz başlamadı. Ekim ayında meclisin açılması, OVP'nin hayata geçmesi ile birlikte başvurunun kısa sürede başlaması bekleniyor.

Başvuruların sene sonuna doğru başlaması bekleniyor. Başvuru başladığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (14)

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
Asgari ücretli ev alsakda o kadar kira ödemesek diye bakıyor krediler uçtu 4 den gidiyor. Aldığı maaşı kiraya verip ek hesaptan yiyor. Vatandaş olarak yakında dışarda yaşarız bu kredi miktarı hesaplayanlarda gelsin asgari ücretle kendileei kredi çekip bu kadar taksit ödeyip ev geçindirsinler.
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Şaka gibi insanları bu hale düşürüp Daha sonra iyilik yapar gibi Kredi vereceğim diye bekletmesi yokmu
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Hayaller Paris gerçekler TOKİ diyen arkadaşım sanki TOKİ kura ları gerçek orada da parayı veren yada amcası olan kuradan yararlanıyor daha en yakın kurada bile ilk evim misali tanıdıgım insanlara ve bu insanların 2 yada 3 dairesi olduğu halde 2 şer daire kuradan çıktı yani yaşasın AKP' yaşasın adalet hahaha
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Söyle yapsak... Faizle yukseldı, 1milyonu bankaya yatırsak aylık 33 34bin getirisi var... 25eyluldede artım bekleniyor mb den... 40bin TL bulabilir faiz getirisi... Hangi mal gidip ev alır bu faize, bankadan okadar feriie varken
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Şaka gibi aylik ödemeler 42 bin 33bin ayda bu parayi verecek varsa zaten bankadaki krediyi beklemez .alir bu hesaplamayı yapan kendini yormuş