1'den fazla evi olana kötü haber: Ek vergi geliyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

1'den fazla evi olana kötü haber: Ek vergi geliyor

Birden fazla evi olan vatandaşlardan daha fazla vergi alınacağı açıklandı. Konu ile ilgili çalışmalar başladı.

Emlak 25 Ara 2023 0
1'den fazla evi olana kötü haber: Ek vergi geliyor

İkinci evi olana yüksek vergi geliyor.

Konutta yeni bir düzenleme geliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten gelen son dakiak bilgisine göre ikinci evi olana, evi pahalı olana yükske oranda bir vergi hazırlığı olduğu öğrenildi.

İş dünyası ve bankacılık sektöründen temsilcilerle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, piyasaya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu ve yapılacakları değerlendirdi. En önemli düzenlemeler ise konut sektörüne gelecek.

KREDİ KARTI TAKSİTLERİ ARTMAYACAK

Bakan Şimşek'in kredi kartı taksitleri artacak mı? sorusuna, parasal sıkılaşmanın devam ettiğini, bu kapsamda taksitlerin düşük kalmaya devam edeceğini söyledi.

KKM ZAMANLA BİTECEK

Kur Korumalı Mevduat hesapları ile ilgili açıklama yapan Bakan Şimşek, KKM'nin bir anda bitirilmeyeceğinşi, zamanla çıkışların sağlanarak kademeli şekilde sona erdirileceğini, sırada şirketlere vergi istisnasının kaldırılması olduğunu söyledi.

ASGARİ ÜCRETTE HEDEFE GÖRE ZAM

Bakan Şimşek, devam eden asgari ücret görüşmeleri hakkında da konuştu ve hedef enflasyona göre yapılacak değerlendirmeler sonucu yeni rakamın belirleneceğini söyledi.

KİRAYA YÜZDE 25 ZAM KALKIYOR

Kiralara yüzde 25 zam sınırı 1 Temmuz 2024 tarihinde sona eriyor. Bakan Şimşek, yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmayacağını söyledi.

İKİNCİ EVİ OLANA VERGİ

Konut piyasasındaki fiyat dalgalanmalarının önüne geçmek adına 1 evden fazla evi olanlara yeni vergi geleceği açıklandı. İkinci evden daha yüksek vergi alınacağı açıklanırken evin fiyatına göre vergilendirme olacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç