17 ilde KPSS'siz Kaymakamlık ve müftülüklere 708 personel ve işçi alımı yapılacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

17 ilde KPSS'siz Kaymakamlık ve müftülüklere 708 personel ve işçi alımı yapılacak

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 708 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

İş İlanları 4 Haz 2024 0
17 ilde KPSS'siz Kaymakamlık ve müftülüklere 708 personel ve işçi alımı yapılacak

708 TYP işçi alımı yapacak. İşte ilanlar...

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 708 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS'siz kamuya geçici olarak yapılan işçi alımında başvurular internet üzerinden, e devlet kapısı üzerinden alınıyor. Biz de Finans7.com olarak bu yazımızda personel alımının başvurusuna dair bilgilere yer verdik.

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

ALIM YAPILAN İLLER

Alımlar Ağrı, Tunceli, Afyonkarahisar, Denizli, Nevşehir, İzmir, Kütahya, Kırşehir, Kars, Bingöl, Rize, Gümüşhane, Tunceli, Bursa, Giresun, Amasya, Konya illerine yapılıyor. Diğer iller için de önümüzdeki günlerde işçi alımı gelecek. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Diğer illere TYP işçi alımı ilanı geldiğinde bildiirmle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Kaymakamlık ve Müftülüklere yapılan KPSS'siz işçi alımlarına adaylardan mezuniyet şartı aranmıyor. İkamet şartı ile yapılan alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki videoda belirtilen adımları izleyerek müracaatını yapması gerekmektedir:

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç