16 Aralık 2023 tarihli atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

16 Aralık 2023 tarihli atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile atama kararnamesi yayınlandı ve kamuda yeni atamalar yapıldı.

Haberler 16 Ara 2023 0
16 Aralık 2023 tarihli atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 16 Aralık tarihli atama kararları yayımlandı.

16 Aralık 2023 tarihli Resmi Gazete sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile bir kararname yayınlandı. Yayınlanan atama kararnamesine baktığımızda kamuda yeni atamaların yapıldığı görülüyor. İşte atama kararları;

Adli Tıp Kurumu Dördüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Nöroloji Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Doç. Dr. Nihan Hande AKÇAKAYA atanmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin YALÇIN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Muhammet Faruk AYKUT atanmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Vergi Başmüfettişliklerine, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcıları Metin NİCANCI, Sedat İÇEL, Nihat ETİK ve Ahmet YENER atanmıştır.

Ekli listede yer alan Milli Savunma Bakanlığı Başmüfettişliklerine ve Müfettişliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince hizalarında belirtilen kişiler atanmıştır.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İsmail BÜLBÜL atanmıştır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç