13 İlde Sibergöz Operasyonu Düzenlendi! 24 Kişi Gözaltına Alındı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

13 İlde Sibergöz Operasyonu Düzenlendi! 24 Kişi Gözaltına Alındı!

13 ilde düzenlenen Sibergöz-50 operasyonunda 24 kişi gözaltına alındı. İşte haberin detayları...

Haberler 8 Tem 2024 0
13 İlde Sibergöz Operasyonu Düzenlendi! 24 Kişi Gözaltına Alındı!

Ali Yerlikaya, Sibergöz-50 operasyonuyla 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı! 

Nitelikli dolandırıcılık, çevrim içi çocuk müstehcenliği, cinsel taciz ve yasa dışı bahis suçlarına yönelik jandarma tarafından 13 ilde düzenlenen "Sibergöz-50" operasyonlarında, hesaplarında 364 milyon lira işlem hacmi bulunan 24 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca, Elazığ, Niğde ve Edirne merkezli Adana, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, İstanbul, Amasya, Ankara, İzmir, Kastamonu ve Muğla olmak üzere 13 ilde "Sibergöz-50" operasyonlarının düzenlendiğini belirtti.

Operasyonlarda, hesaplarında 364 milyon lira işlem hacmi bulunan 24 şüphelinin yakalandığını ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Kara vatanda olduğu gibi siber vatanda da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında. Operasyonlar sonucu çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek ve banka/kredi kartı ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç