12-13 Kasım hava durumu: Bu illere şiddetli yağmur geliyor

12-13 Kasım hava durumu: Bu illere şiddetli yağmur geliyor

Son dakika haberi: Birçok ilde kuvvetli yağmur bekleniyor. İşte ülke geneli hava durumu ve şiddetli yağmur beklenen iller.

Haberler 12 Kasım 2023 0
12-13 Kasım hava durumu: Bu illere şiddetli yağmur geliyor

Bu illere kuvvetli yağışlar geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada birçok şehre kuvvetli yağış geleceği bildirildi.

Gelen açıklamalara baktığımızda Türkiye genelinde hemen hemen tüm illerde bugün ve bugünden itibaren kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. Peki hava durumu nasıl? Hangi illerde yağmur bekleniyor? İşte gelen son dakika bilgileri.

"Muğla Çevrelerinde Beklenen Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış" başlığı ile yayınlanan uyarıda Akdeniz'de beklenen yağışlara ilişkin şu uyarılar yapıldı:

"Muğla çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların; bu gece saatlerinden itibaren batı ilçelerinde, zamanla il genelinde 12.11.2023 Pazar günü akşam saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/m2), yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı: 12.11.2023 00.00-12.11.2023 15.00

"Batı Karadeniz'de Yerel Kuvvetli Sağanak Yağış" başlığı ile yayınlanan diğer uyarıya baktığımızda ise yağış uyarısı şu şekilde:

"Batı Karadeniz'de beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların 12.11.2023 Pazar günü Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

Başlama-Bitiş Zamanı: 12.11.2023 00.00-12.11.2023 18.00

"Batı Kesimlerde Yerel Şiddetli Yağış" başlığı iel yayınlanan son dakika açıklamasında şu uyarılara yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri ile İzmir’in kuzeyinde, 11.11.2023 Cumartesi günü İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Pazar günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen şiddetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

Başlama-Bitiş Zamanı: 11.11.2023 00.00-12.11.2023 12.00

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU YAYINLANDI

Ülke geneli 5 günlük hava durumuna baktığımızda il il yağmur beklenen yerler şu şekilde:

Pazar günü hava durumuna baktığımızda Marmara, Ege İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerinin batı kesimlerinde yağmur bekleniyor.

Pazartesi yağmur ülke geneline yayılıyor. Yayınlanan hava durumuna baktığımızda sadece Güney Doğu Anadolu ile Akdeniz'in doğu kesimleri ve Kars çevrelerinde yağmur olmadığı, diğer tü-m illerde yağmur beklendiği bildirildi:

Salı günü yağmur beklenmeyen bölge hemen hemen hiçö yok. Sadece Trakya ve Ege'nin güney kesimlerinde yağmur beklenmiyor.

Çarşamba günü yağmur Marmara, Ege, Güney Doğu Anadolu bölgelerinde yağmur bekleniyor.

İşte Perşembe günü hava durumu:

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;