1.20 faizli konut kredisi için son dakika: Erişim açılıyor

1.20 faizli konut kredisi için son dakika: Erişim açılıyor

İlk evini alacak kişilerin konut kredisine erişimi açılıyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan açıklama geldi.

Kredi 21 Kasım 2023 0
1.20 faizli konut kredisi için son dakika: Erişim açılıyor

1.20 faizli konut kredisinde son durum açıklandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında 1.20 faizli konut kredisi ile ilgili son durumu paylaştı. Peki 1.20 faizli konut kredisi başvurusu ne zaman başlayacak? Başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak?

Geçen ay yapılan açıklamada Cumhurbaşkanlığı, ilk konutunu alacak vatandaşlar için bir konut kredisi kampanyası üzerinde çalıştıklarını söyledi. Açıklama sonrası sektör kaynakları, ilk evini alacaklara 1.20 faizli konut kredisi verilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Yılmaz yaptığı açıklamada ikinci ve üçüncü konut alımında kredi kısıtlaması geldiğini söyledi ve "İkinci ve üçüncü ev alımında krediye erişimi zorlaştırdı Merkez Bankası'yla BDDK biliyorsunuz. İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz. Orada bir düzenleme yapacağız demiştik, onu bu şekilde yapmış olduk. İkinci ve üçüncü konut alımında artık pek kredi imkânı yok. İkinci, üçüncü konuta kredi imkânı olmayınca konut kredi imkânları ilk konut sahipliği için kullanılmış oluyor. Konut sahipliği meselesini sadece kredi odaklı değil aynı zamanda konut arzıyla birlikte düşünmek lazım. Konut arzı ve konut talebi şeklinde. Aksi takdirde sırf krediyi düşünürseniz konut fiyatlarını istemediğiniz yere götürme ihtimaliniz var. Konut arzını ve konut talebini dengeli bir şekilde yönetmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

1.20 FAİZLİ KONUT KREDİSİ SADECE SIFIR KONUTLAR İÇİN PLANLANIYOR

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan 2024 yılı programında ilk konut alımı ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

Bu açıklamaya baktığımızda kampanyanın sadece sıfır konutlar için gelebileceği görülüyor. Sizce sadece sıfır arabalar için mi olmalı, yoksa ikinci el konutlar için de olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Başvurular başladığına haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;