10 milyon dolar bahşiş alan garsonun hayatı karardı: Peki nasıl oldu?

10 milyon dolar bahşiş alan garsonun hayatı karardı: Peki nasıl oldu?

Son dakika haberi: Amerika'da 10 milyon dolar bahşiş alan kadının bundan sonra başına gelmeyen kalmadı. Hayatı kabusa döndü.

Dünya 19 Kasım 2023 0
10 milyon dolar bahşiş alan garsonun hayatı karardı: Peki nasıl oldu?

Tonda Dickerson bir kişi, 10 milyon dolar bahşiş aldıktan sonra hayatı karardı.

Amerika'da yazılı bir kural değil ancak herkes gittiği mekanlarda bahşiş veriyor. POS cihazında bile bahşiş vermek için ek bir kısım yer alıyor. Bahliş artık bir kültür gibi herkes tarafından veriliyor. Hatta bahşiş vermeyen kişilere burada garip şekilde bakılıyor.

Amerika'da Edward Seward adlı kişi, sürekli olarak gittiği Waffle dükkanında garsonlara para yerine bahşiş olarak piyango bileti veriyor. Uzun süre bu şekilde bilet veren Seward, son olarak bir piyango biletini Tonda Dickerson'a verdi.

PİYONGO BİLETİNE 10 MİLYON DOLAR ÇIKTI

Dickerson, piyango biletinin sonucuna baktı ve 10 milyon dolar para çıktığını gördü. Hayatı bir anda değişti ama bu hiç de öyle olmadı. Peki nasıl?

Dickerson çıkan 10 milyon doları tek seferde almak yerien ayda 375 bin dolarlık taksitlerle 10 sene boyunca almayı tercih etti.

BAŞINA GELMEYEN KALMADI

Ancak burada işler karıştı. Çünkü bahşiş kültüründe toplanan para, tüm garsonlar arasında eşit olarak dağıtılır. Bu nedenle diğer garsonlar, çıkan 10 milyon dolardan pay almak istedi. Bunların aralarında bileti alan Seward da vardı. Seward, bilet aldığı garsonlara eğer ikramiye çıkarsa kamyonet alacaklarını ilettiğini, onların da bunu kabul ettiğini söyleyerek dava açtı.

Mahkeme ise ikramiyenin paylaşılması gerektiğine hükmetti. Ancak mahkeme Seward'ın kamyonet talebini reddetti.

Ancak olaylar bununla da bitmedi. Kadının eski kocası, para çıktığını öğrenince ona kamyonetle çarptı ve onu ölümle tehdit ederek para istedi. Eski karısını kaçıran adam, onu bir tekneye bindirdi. Ancak burada da olaylar bitmedi.

BİR DE VERGİ CEZALARI KAPISINA DAYANDI

Dickerson bir şirket açtı ve yüzde 51'lik kısmını aile bireylerine devretti. Kalan hisse ise kendisinindi. Daha sonra vergi dairesi olaya dahil oldu ve 771 bin 570 dolarlık ödeme yapılması gerektiği ortaya çıktı.

Tüm bu olaylar sonrası kadına ikramiyeden sadece 1 milyon 119 bin 347 dolar kaldı.

ŞİMDİ NE İŞ YAPIYOR?

Davalar hala devam ederken kadının şu anda bir kumarhanede çalıştığı öğrenildi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;