10 Bin Lira Maaşla Belediyelere Personel Alımı Yapılıyor!

10 Bin Lira Maaşla Belediyelere Personel Alımı Yapılıyor!

Belediyelere yüzlerce personel alımı yapılıyor. İşte detaylar...

10 Bin Lira Maaşla Belediyelere Personel Alımı Yapılıyor!

Belediyelere yüzlerce personel alımı yapılıyor. İşte detaylar...

Belediyeler yeni personel alım ilanlarını yayımlamaya devem ediyor. Bu kapsamda Çok sayıda belediye farklı kadrolarda yüzlerce personel alımı için ilana çıktı. Alınacak olan kadroya göre ise bu maaş imkanları değişecek. 7 bin TL maaşla işçi kadrolarına, 10 bin TL maaşla memur kadrolarına istihdam sağlanacak. 

YÜKSEK MAAŞLA PERSONEL ALIMI

Belediyeler KPSS şartsız personel alımı yapmaya devam ediyor. İlanlar için alınacak kadronun mesleki özelliklerine sahip olma en önemli şart. İlana başvuru yapacak adayların tüm kadro özelliklerine, mesleki deneyime sahip olmaları isteniyor. 

Mesleki özellikler dışında işçi kadrosu için farklı özellikler talep edilmez. İşçi kadrolarına en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabilirler. Çoğu belediye ise okur yazar olmanın belediye işçi kadrolarına başvuru yapılması için yeterli olacağını ilan etti. Adayların başvuru kılavuzunda bu duyuruları takip etmeleri gerek. 

Memur kadroları için başvurularda öğrenim şartı en önemli aşama olacak. Adayların kadro için belirlenen lisans veya önlisans şartını sağlaması gerek. Bazı memur kadroları ise lise mezunu olmak şartıyla. Öğrenim şartı dışında bir diğer koşul ise adayların alınacak kadroya dair belirlenen çalışma şartlarına uygun olmaları. 

ŞEHİR ŞEHİR TÜM LİSTELER

 

EN AZ 7 BİN TL, 10 BİN TL'YE KADAR ÇIKAN MAAŞ

Bilindiği üzere asgari ücrete Temmuz zammı yapılması ile birlikte birçok belediye asgari ücret zammı üzerinde çalışanlarına zam yapma kararı almıştı. Böylelikle belediyelerde çalışanların maaşları da asgari ücretin üzerinde artış gerçeklşeti. Belediyelerde ortalama 7 bin liranın üzerinde maaş verilmektedir. Ancak bu rakam değişebilir. 

Memur kadrolarında yada şoför, güvenlik personeli, saha personelleri, tekniker, teknisyen, eğitmen gibi kadrolarda işe başlayacaklar için bu rakamlar 10 bin TL seviyesine kadar ulaşabilirler. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR iş ilanları sayfasına erişim sağlayacak adaylar açılan ekranda "Kurum Dışı İş İlanları" sekmesini bulacaklar. Burada kendi il ve ilçeleri için yayımlanan iş ilanlarını inceleyecek olan adaylar daha sonra başvuru kılavuzunu inceleyecekler. Başvuru kılavuzunda kendine uygun iş bulanlar başvurularını şahsen yapacaklar. 

Başvuru kılavuzunda bildirilen evrakları derleyecek olan adaylar daha sonra bu evrakları ilan edilen başvuru tarihlerinde belediyeye teslim edecekler ve başvurularını tamamlayacaklar.

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 37 Gün Önce
Nereye başvuracağım efendim