10 Bin Kiralık Ev İlanı Yayınlandı: Kiraya Çifte Zam

10 Bin Kiralık Ev İlanı Yayınlandı: Kiraya Çifte Zam

Kiralık ev ilanlarında 1 Temmuz sonrasında ciddi bir artış görülmeye başlandı. İlanlar çifte zamlı ayarlı olarak yayınlandı.

Emlak 6 Tem 2022 13:44 1
10 Bin Kiralık Ev İlanı Yayınlandı: Kiraya Çifte Zam

Zamlı kiralık ev ilanları yayınlandı.

1 Temmuz tarihinin geride kalmasının ardından kiralık ev ilanlarında ciddi bir artış yaşandı. Geçen ay gelen yüzde 25'lik kira zam kararının ardından birçok ev sahibi, ilandaki boş evini geri çekti. 

1 Temmuz tarihinden sonra evini kiraya vermesi durumunda gelecek sene yüzde 25'lik zam sınırına takılmayacak ev sahipleri, 1 Temmuz tarihinden itibaren ilanlarını yayınlamaya başladı. Bu durum ilan sayfalarında da dikkatleri çekti. 

BİRKAÇ GÜNDE 10 BİNDEN FAZLA İLAN GİRİLDİ

1 Temmuz'dan önce kiralık ev ilan sayılarına baktığımızda 81 bin civarında kiralık ev olduğu görüldü. Kiralık ev düzenlemesinden önce 100 bin civarında olan bu sayıda çoğu ilan silindi. 

2 TEMMUZ'DA İLANLAR YAYIMLANMAYA BAŞLADI

2 Temmuz gününün gelmesi ile birlikte ev sahipleri , kiralık evlerini ilan sayfaları üzerinden yayınlamaya başladı. Şu anda baktığımızda 91 bin 500 den fazla kiralık ev ilanı olduğu görüldü.

ÇİFTE ZAM

Boş evlerini hem daha zamlı kiralamak hem de seneye 1 Temmuz'a kadar geçerli olacak yüzde 25 zam sınırına takılmak istemeyenler 2 Temmuz'dan sonra evlerini zamlı şekilde kiralık olarak yayınlamaya başladı. 

VATANDAŞLAR NE YAPACAĞINI BİLMİYOR

Ankara, İstanbul ve İzmir ile tatil bölgeleri başta olmak üzere birçok şehirde ev kiraları 3-4 bini çoktan aştı. Ev kiralamak için araştırmalara başlayan , fiyatlar karşısında büyük şok geçiriyor. Sadece kira zammına sınır değil dahga fazla müdahale isteniyor. 

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 36 Gün Önce
Geçici çözümler değil kalıcı çözüm lazım