Popüler

 • Gizlilik Politikası

 • |
 • Künye

 • |
 • İletişim

  bannerbanner
  1 Kasım'dan İtibaren WhatsApp Kullanamayacak Akıllı Telefon Modelleri Hangileri ?

  1 Kasım'dan İtibaren WhatsApp Kullanamayacak Akıllı Telefon Modelleri Hangileri ?

  PAYLAŞ

  Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yavaş yavaş eski telefonlara olan desteğini sonlandırıyor.


  WhatsApp, 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren, bazı iPhone ve Android telefonlara olan desteğini sonlandıracak.


  Daha önce, iOS 8 ve daha altı iPhone modellerine, Android 2.3.7 sürümü ve daha altı Android telefonlarına olan desteğini sonlandıran WhatsApp, şimdi de bazı iOS ve Android cihazlara destek vermeyeceğini duyurdu.


  Destek Verilmeyecek Telefonlar

  WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre, 1 Kasım 2021 itibarıyla Android 4.1 ve iOS 10, minimum sistem gereksinimleri olacak. Kısaca, bu işletim sistemlerinden daha düşük bir sürüm kullanan modeller artık desteklenmeyecek.


  Öte yandan, jailbreak yapılmış herhangi bir iPhone'un WhatsApp desteği de kesilecek.


  WhatsApp Güncellemesi Kullanılmayacak Telefon Modelleri


  Samsung

  The Samsung Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core and Galaxy Ace 2.


  LG

  The LG Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimus L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, Enact , Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD and 4X HD, and Optimus F3Q.


  ZTE

  The ZTE Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 and Grand Memo.


  Huawei

  The Huawei Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S, and Ascend D2.


  Sony

  The Sony Xperia Miro, Sony Xperia Neo L, Xperia Arc S.


  Apple

  WhatsApp'ın ‘Sıkça Sorulan Sorular' bölümünde yer alan bilgiye göre, iOS 10'dan sonra güncellenemeyen eski iPhone'lar platforma erişimi kaybedecek.


  Diğer Markalar


  The Alcatel One Touch Evo 7, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five, Wiko Darknight, Lenovo A820, UMi X2, Faea F1 and THL W8.


  Yukarıda belirtilen cihazlar, 1 Kasım 2021'den sonra WhatsApp desteğini kaybedecek. Ancak bu, WhatsApp'ın bu cihazlarda hemen o tarihte çalışmayı durduracağı anlamına gelmiyor. Ancak platform, bu cihazlara güvenlik güncellemelerini, özellikleri ve diğer iyileştirmeleri göndermeyi durduracak. Sonunda uygulamanın akıllı telefonlarda işlevsiz olmasına yol açacaktır.


  PAYLAŞ

  Son Yorumlar

  Henüz yorum bulunmamaktadır.

  İlginizi Çekebilecek Haberler