1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. sınıflar dikkat: Müfredata yeni dersler eklendi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. sınıflar dikkat: Müfredata yeni dersler eklendi

İlkokul ve ortaokul öğrencilerini ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada müfredata yeni dersler eklendiğine yer verildi.

Eğitim 3 Eylül 2023 08:53 1
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. sınıflar dikkat: Müfredata yeni dersler eklendi

İlkokul ve ortaokul öğrencileri dikkat: Müfredata yeni dersler eklendi.

Okulların açılmasına bir hafta kala derslerde yapılan değişiklikler açıklanmaya başladı. Yeni Şafak Gazetesi'nden Merve Safa Akıntürk bugün kaleme aldığı yazısında MEB'in ders çizelgesine yeni seçmeli dersler eklendiğini söyledi.

Hazırlanan çizelgeye bakıldığında zorunlu derslerin yanı sıra bazı yeni seçmeli derslerin de çizelgede yer aldığı görülüyor. Bu derslere baktığımızda;

"İnsan, Toplum ve Bilim"
"Din, Ahlak ve Değer"
"Kültür, Sanat ve Spor"

şeklinde 3 grubun oluşturulduğu ve bunlardan her sene en az birinin seçilmesinin zorunlu olacağı bildirildi.

Kategorilere göre bakıldığında ise;

"İnsan, Toplum ve Bilim" kategorisinde bulunduğumuz çağın ve gelecek çağa yönelik derslerin olacağı bildirildi. Matematik ve bilim uygulamaları, okuma becerileri, yazma ve yazarlık becerileri, yabancı dil, yaşayan dillat ve lehçeler, çevre eğitimi ve iklim değişikliği, şehrimiz, robotik kodlama, hukuk ve adalet, yapay zeka uygulamaları, düşünme eğitimi, proje tasarımı, medya okuryazarlığı, temel yaşam becerileri, sosyal sorumluluk çalışmaları, aile dersleri olacak.

"Din, Ahlak ve Değer" kategorisine baktığımızda ise Kur'an-ı Kerim, temel dini bilgiler, Peygamberimizin hayatı, kültür ve medeniyetimize yön verenler, ahlak ve yurttaşlık eğitimi dersleri yer alacak.

"Kültür, Sanat ve Spor" kategorisine baktığımızda ise görgü kuralları ile nezaket, spor, müzik ve fiziki etkinlikler, dijital sanatlar, oyun ve oyun etkinlikleri, masal ve destanlarıomız, halk oyunları, geleneksel sanatlar.

1., 2., 3. SINIFLAR

Öte yandan 1. sınıfta 2 ders saati serbest etkinliklere ayrılacak. 2 ve 3. sınıflarda ise 1 ders saati masal ve geleneksel oyun saati olarak değerlendirilecek.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Ay Önce
Okadar dersleri nasil yapacaklar ana okuluna giden şanslı ama gitmeyen zırlanacak