0.69 faizli konutta ev fiyatlarına yüzde 25 indirim müjdesi: Ön başvurular başladı işte taksit miktarı

0.69 faizli konutta ev fiyatlarına yüzde 25 indirim müjdesi: Ön başvurular başladı işte taksit miktarı

Son dakika haberi: Yeni Evim Projesinde ön başvurular birçok şirkette başladı. Bir emlak şirketi konut fiyatlarına yüzde 25 indirim yaptı.

Emlak 13 Ocak 2023 09:39 2
0.69 faizli konutta ev fiyatlarına yüzde 25 indirim müjdesi: Ön başvurular başladı işte taksit miktarı

Yeni Evim Projesinde ön başvurular başladı: İşte 0.69 faizli konut kredisi başvurusu.

Yeni Evim Konut Projesinde firmalar aracılığıyla ön başvurular alınmaya başladı. Türkiye genelinde toplamda 100 bin konut için yapılacak kampanyada faizlerin 0.69'a kadar düşürülmesi ve orta gelir grubuna yönelik 180 ay vade ile başlatılan konut kampanyasına bir de indirim müjdesi geldi.

Sur Yapı'dan yapılan son dakika açıklamasına baktığımızda söz konusu projenin kapsamındaki evlerde yüzde 25'lik fiyat indirimi geldiği ve bu indirimle birlikte şimdiye kadar 30 bin kişinin ev almak için başvuru yaptığı öğrenildi. Yeni Konut Finansman Modeline ek olarak verilen yüzde 25'lik ek indirimle birlikte vatandaşların ev sahibi olmasını sağlanacak. Gelen bilgilere göre söz konusu şirket, Antalya Suites ile İstanbul Ümraniye’deki Sur Yapı Cevher ve Exen Konakları isimli 3 yeni projesinin ön satışı için talep toplamaya başladı.

Sur Yapı Antalya ile İstanbul’da şu anda devam eden projeleri de kampanyaya dahil edildi ve yüzde 10 peşinat, , kalan para ise yüzde 0.69 faiz oranı ile ilk 3 yıl devlet destekli taksit ödeme imkanı ile vatandaşlara satılacak. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas konu ile ilgili yaptığı açıklamada ön başvuruların başladığı ve şimdiden 30* bine yakın kişinin başvuru yaptığını söyledi. Elmas açıklamasında, "Satış ofislerimiz doldu taştı" dedi. Elmas, orta gelirlilere uygun koşullarda konut edindirmeyi amaçlayan Yeni Konut Finansman Modeli’ne portföy değeri yaklaşık 8.5 milyar lira olan 3 yeni proje ile katıldıklarını ve konutlara bir haftada 30 bine yakın ön talep aldıklarını söyledi. Elmas, Antalya'da bir, İstanbul'da ise iki yeni konut projesini yeni model kapsamında satışa sunacaklarını belirterek, "İlk bir haftada satış ofislerimiz doldu taştı. Antalya'da bir haftada 20 bine yakın talep aldık. İstanbul'daki projelere de 10 bine yakın talep var" dedi ve ekledi: "Toplam 8.5 milyar liralık portföy sunuyoruz. Antalya'da bir aylık hedefimiz en az bin ünite satmak. Antalya'da 4-5 milyar lira ciro planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

YÜZDE 25 İNDİRİM MÜJDESİ GELDİ: PEKİ TAKSİTLER NE KADAR?

Antalya Suites projesi, İstanbul Cevher projesi'nde 337 ev ve bunlara ek olarak Exen konakları projesinde 190 dairenin satışa çıkarıldığını söyleyen Elmaz, başvuru yapanların çoğunun 25 bin ile 50 bin lira arasında aylık geliri olduğunu söyledi. Elmas açıklamasında yüzde 5 müteahhit desteğinin yanında ek yüzde 25'lik bir indirim uyguladıklarını söyledi ve taksit miktarlarını şu şekilde duyurdu:

Antalya'da ilk yıl 5 bin 700 lira,
İstanbul'da ise 18 bin lira

ÖN BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Yeni Evim konut finansmanı için başvuru yapacaklar, önce alacağı evi belirleyecek. Evin belirlenmesinden sonra vatandaşlar bankaya müracaat edecek ve bankadan kredi çıkması ile birlikte ev satış işlemi gerçekleştirilecek. Bu nedenle şimdiden kampanya kapsamında olduğunu açıklayan inşaat şirketlerine ön talep başvuruları alınıyor. Emlak Konut, GYODER, İNDER, KONUTDER, İMKON ile Türkiye Müteahhitleri Birliğine bağlı şirketlerin konutları alınabilecek. 

BANKAYA BAŞVURU

Bankalara kredi başvurusu ise 16 Ocak tarihinde başlayacak. Kadın erkek konutlarına başvuru yapacaklarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 11 Ay Önce
bizim gelirimiz 25 60 bin değil 10bin maaşla nasıl ev sahibi olalim zengin yine zengin olacak
Ziyaretçi 11 Ay Önce
Yanlış bilmiyorsak bu gyo firmasında 1+1 bile kaç milyondan başlıyor. Algı önemli tabi
;